Od 5 lat tworzę własną firmę A&A… Just Africa łączącą ogromną miłość do Południowej Afryki jako kraju oraz afrykańskiego designu. Marki, które z dumą oferuję są przeze mnie bardzo skrupulatnie dobrane, ponieważ niezwykle dla mnie ważna jest filozofia fair trade i wysoka jakość produktów. Rozpoczęcie współpracy zawsze było poprzedzone wieloma rozmowami oraz moimi wizytami w miejscach wytwarzania produktów. 

Jestem wyłącznym dystrybutorem w Polsce marek, które uznane są przez najlepszych designerów w RPA. 

Reprezentowane marki to: 

Mungo,

Mia Melange,

Godding & Godding

 Amelia Leszczynska Holowacz

Mungo 

Założona w 1998 roku przez mistrza tkactwa Stuarta Holding firma tekstylna Mungo posiada rzadką zdolność wytwarzania tkaniny od początkowego pomysłu do gotowego produktu. Proces projektowania opiera się na organiczności, a wiele z projektów czerpie inspirację z historycznych źródeł ze wzorami, które dostosowane są do dzisiejszych wymagań. Często w finalnym produkcie wyraźne są wpływy afrykańskie, ale nie brakuje bardziej tradycyjnego wzornictwa.

Misją Mungo jest dostarczanie dobrej jakości produktu, który jest ceniony przez końcowego użytkownika, a jednocześnie zapewnia miejscowej społeczności zatrudnienie i rozwój umiejętności. Jest to coś, co robione jest  w nieprzemysłowym środowisku.

 

 mungo

Mia Melange 

Mia Mélange tworzy wysokiej jakości ręcznie wykonane produkty, wykorzystując najlepsze lokalne materiały, dostępne w ich regionie. Każdy z ich produktów jest starannie zaprojektowany i wyprodukowany z wielką starannością i dbałością o szczegóły. Jakość zamiast ilości i w miarę możliwości woli pracę ręczną niż maszynę to ich główne założenie. Projekty inspirowane są zamiłowaniem do natury, faktury, naturalnych materiałów i starożytnych technik rzemieślniczych. Mia Melange łączyć je wszystkie, aby stworzyć nowoczesny i funkcjonalny design. Oferta marki obejmuje koszyki z linami bawełnianymi, doniczki z lin bawełnianych, torby i wiele więcej!

Mia Mélange wierzy w wzmacnianie pozycji kobiet. Twórcy Mia Melange są pasjonatami lokalnej społeczności i starają się tworzyć miejsca pracy dla kobiet wcześniej bezrobotnych w tym regionie. W  studio w Stellenbosch mają mały zespół cenionych rzemieślników, którzy są starannie przeszkoleni i posiadają umiejętności życiowe.

Mia Mélange jest wykonana w 100% ręcznie w Stellenbosch w RPA.

 

 mia melange

Godding & Godding 

Założona w 1992 przez kobietę przyrodnik i ekolog Susan Godding, firma Godding&Godding, ewoluowała od małej, rodzinnej farmy specjalizującej się w bieliźnie pościelowej i produktach z jedwabiu, do firmy o międzynarodowym zasięgu, poważanej i znanej ze swego – wyjątkowej jakości jedwabiu i zapachów kojarzonych z „sercem” Afryki, z luksusowych produktów pielęgnacyjnych i kosmetyków, najdelikatniejszej pościeli i akcesoriów pościelowych – upominków dla tych, którzy cenią wyrafinowanie i wytworny styl życia. Na długo zanim hasła takie jak: „wellness” i „naturalność” i wywodzące się z nich tendencje zaczęły być popularne, firma Godding&Godding całym swym sercem ujęła skarby i bogactwa świata przyrody i wprowadziła kosmetyki w składzie których znalazły się czysty jedwab oraz ekstrakty roślinne i kwiatowe. Poświęcili się kreowaniu produktów i podarunków, które przemienią zwykłe codzienne czynności w wyjątkowe, przyjemne doświadczenia. 

 

godding godding