Najlepsze koce dla dzieci

Najlepsze koce dla dzieci

Wybór dziecięcego kocyka wydaje się z pozoru bardzo łatwą czynnością. Jednak w rzeczywistości jego zakup może nastręczać wielu problemów, zwłaszcza że sprzedawcy prześcigają się w oferowaniu coraz to bardziej nowoczesnych koców dla maluchów. Jak znaleźć idealny kocyk dla dziecka i na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę przy jego wyborze? Oto garść praktycznych porad, dzięki którym nabycie odpowiedniego produktu na pewno będzie o wiele łatwiejsze.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

W sytuacji, kiedy przeraża Cię natłok wyrobów na sklepowych półkach, przy wyborze kocyka dziecięcego warto kierować się przede wszystkim kwestią bezpieczeństwa. Jest to aspekt szczególnie ważny w przypadku noworodków i niemowląt, które mają niezwykle delikatną i wrażliwą skórę, podatną na podrażnienia oraz reakcje alergiczne.

bawełniane koce bez pestycydów Mungo

Materiał pochodzący ze sprawdzonego źródła


Drugą kwestią, którą należy mieć na uwadze, wybierając koc dla dziecka, jest materiał, z którego został uszyty. Jeśli nasz maluch jest alergikiem, wówczas dobrym wyborem może być np. tkany na XIX- wiecznych krosnach kocyk bez pestycydów Mungo, który jest gruby i ciepły, a jednocześnie niezwykle lekki i gwarantujący odpowiednią cyrkulację powietrza. Wszystko to dlatego, że do jego produkcji zostały wykorzystane starannie wyselekcjonowane włókna bawełny organicznej, które nie zawierają w składzie szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych, barwników oraz związków GMO. Koce dziecięce tkane tradycyjnym splotem są nie tylko oddychające, ale także bardzo ciepłe, dzięki czemu maluszek może spokojnie spać w zdrowym otoczeniu.

bawełniane koce Mungo

Wysoka jakość i odpowiedni szew

Zapewne nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że o bezpieczeństwie produktu tekstylnego decyduje nie tylko zastosowany materiał, ale także jakość szycia. Dlatego wybierając kocyk dla dziecka, warto wziąć pod lupę jakość splotu nici oraz wykończenie. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza pociecha czuła się bezpiecznie i komfortowo, wówczas dobrym rozwiązanie może okazać się wyrób z podwójnymi szwami. Na uwagę zasługują ekologiczne kocyki z bawełny z teksturowym splotem, które są delikatne i kojące dla dziecięcej skóry, w żaden sposób jej nie podrażniając i nie wywołując zaczerwienienia.

Miękkość i elastyczność

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że dzieci uwielbiają przytulać się do miękkich i przyjemnych w dotyku materiałów. Tymczasem rodzice bardzo często zapominają, że ważną cechą przy wyborze dziecięcego kocyka jest elastyczność. To właśnie ta cecha sprawia, że można otulić maluszka w każdych warunkach. Warto pamiętać, że wiele tego typu wyrobów, pomimo że zostało uszytych z miękkich tkanin, wraz z biegiem czasu staje się mniej przyjemna w dotyku i nie jest już tak elastyczna, jak na początku. Pod tym względem doskonale sprawdza się bawełna organiczna, którą wykorzystano do produkcji cieńszych kocyków organic cotton blanket oraz grubszych – organic cotton cellular blanket. Zrezygnujmy natomiast z kocyków z lnu oraz poliestru, które szybko się rozciągają, stają się szorstkie i przestają zapewniać maluchowi komfort.
Na koniec jeszcze jedna cenna wskazówka. Kocyk warto dobrać do rozmiaru i wzrostu pociechy. Najpopularniejszy rozmiar to 80 x 120 cm, ale na rynku można nabyć też mniejsze wyroby, które idealnie nadają się dla noworodków i niemowląt.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi