Jedwab morwowy - najbardziej pożądany materiał świata

Jedwab morwowy - najbardziej pożądany materiał świata

Luksus w najczystszej postaci – tak w dużym skrócie można określić jedwab oraz wytwarzane z niego produkty. Ta najbardziej pożądana tkanina na świecie, która swoją historią sięga 3600 roku p.n.e., jest wyjątkowo ceniona w branży odzieżowej ze względu na szlachetny połysk oraz wyjątkową miękkość. Jedwab jest włóknem pochodzenia zwierzęcego, które uzyskuje się z kokonów specjalnego gatunku nocnych motyli: jedwabnika morwowego (Bombyx mori) lub jedwabnika dębowego. Produkcja odkrytej przez Chińczyków, niezwykłej nici, przez 2000 lat stanowiła ścisłą tajemnicę. Ktokolwiek odważyłby się ją zdradzić – na tego czekała kara śmierci. Dziś jedwab morwowy dostępny jest właściwie na całym świece. Pozostaje on jednak materiałem ekskluzywnym, ponieważ jego całkowita produkcja stanowi zaledwie 0,2% globalnego przemysłu włókienniczego. Czołowi producenci jedwabnej przędzy to Chiny, Indie, Uzbekistan, Brazylia oraz Tajlandia. Niesamowite odkrycie dotyczące właściwości zdrowotnych tego surowca sprawiło, że od stosunkowo niedawna służy on także do produkcji ekskluzywnej bielizny pościelowej.

Jedwab morwowy - piękny, luksusowy i dobry dla zdrowia

Jedwab jest nie tylko niekwestionowanym symbolem elegancji i stylu. Od wielu lat ceniony jest również za swoje właściwości prozdrowotne. Wyroby codziennego użytku wykonane z tego niezwykłego włókna pokochali alergicy, astmatycy oraz osoby o wrażliwej skórze. Do jednych z najistotniejszych cech jedwabiu morwowego zalicza się to, że jest on antystatyczny oraz naturalnie hipoalergiczny. Właśnie dzięki temu nie przyciąga do siebie kurzu oraz nie tworzy sprzyjających warunków dla roztoczy. Odpowiedzialne za to są białka – serycyna i fibroina, z których w 70% zbudowane są jedwabne włókna. Kołdry wypełnione jedwabiem morwowym „oddychają”, dzięki czemu przynoszą ulgę wrażliwej, alergicznej skórze, a podczas snu utrzymują właściwą temperaturę ciała zarówno latem, jak i zimą. Dzięki temu, że sprawnie odprowadzają wilgoć, przynoszą kojący i komfortowy sen osobom cierpiącym na artretyzm.

Udowodniono, że ten przyjemny dla skóry materiał wpływa bardzo korzystnie na układ nerwowy. Zawarte w nim aminokwasy uspokajają, dlatego sen w jedwabnej pościeli jest bardzo regenerujący. Białka jedwabiu wykorzystywane są także w przemyśle kosmetycznym, głównie w ekskluzywnych produktach odbudowujących i odmładzających. Jedwab morwowy to silne i wytrzymałe na odkształcenia włókno, jednak aby zachowało swoje właściwości, konieczna jest odpowiednia pielęgnacja. Kołdry i poduszki dobrze jest oddawać do profesjonalnej pralni lub prać ręcznie w letniej/zimnej wodzie przy użyciu odpowiednich płynów.

Jedwab morwowy - pościel jak sen

Nie bez powodu w potocznym języku istnieje określenie „jedwabiście gładkie”. Jedwab morwowy to wyjątkowo przyjemna w dotyku tkanina naturalnego pochodzenia, uznana za najkorzystniejsze włókno do produkcji bielizny pościelowej. W połączeniu ze starannie wyselekcjonowaną bawełną tworzy przyjazne dla zdrowia i kojące dla zmysłów kołdry i poduszki. Zapadanie w sen w takiej pościeli idzie naprawdę…gładko.

Wyśpij się w naszej jedwabnej pościeli:

https://justafrica.pl/20-jedwabna-posciel

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi