Kosmetyki do twarzy z jedwabiem

Kosmetyki do twarzy z jedwabiem

Produkty z jedwabiem zapewnią Twojej skórze piękny wygląd. Jedwab to nie tylko surowiec do produkcji tkaniny, ale również drogocenny dodatek do kosmetyków. Korzystne właściwości jedwabiu sprawiają, że chce się go przywdziewać na skórę i to w dosłownie. Jedwabne proteiny znajdują się w rozmaitych preparatach do twarzy: kremach, środkach oczyszczających i odświeżających.

Z czego składa się jedwab?

Niepozorna jedwabna nić jest bardziej wytrzymała niż stal! Jedwab jest proteiną, która składa się w ok. 70 procentach z fibroiny i w ok. 30 procentach z serycyny. Każdy z tych składników zawiera głównie aminokwasy. Włókno surowego jedwabiu jest zbudowane się z tysięcy nitek fibroiny zespolonych ze sobą dzięki serycynie, a to wszystko znajduje się w specjalnej otoczce. Kosmetyki zawierają jednak nie włókna, ale hydrolizat protein z jedwabiu, który może występować pod postacią płynną lub sproszkowaną.

Jak działają kremy z jedwabiem?

Ludzka skóra składa się w głównie z wody, w następnej kolejności z aminokwasów. Ich połączenie tworzy tzw. żel proteinowy. Żeby ilość białek była na odpowiednio wysokim poziomie, należy na bieżąco je uzupełniać. Można to robić oczywiście od wewnątrz, jednak z czasem nawet wysokobiałkowa dieta nie wystarczy. Dopiero kosmetyki Godding&Godding z dużą zawartością aminokwasów pozwalają przywrócić skórze jej dawne funkcje. W takich środkach pielęgnacyjnych znajdują się produkty hydrolizy białek wyodrębnione z naturalnych protein. Te aktywne składniki po aplikacji na skórę przemieniają się w aminokwasy, które organizm może wykorzystać do syntezy białka.

Dlaczego warto pielęgnować skórę przy użyciu jedwabiu?

Jedwabna proteina posiada wiele właściwości, dzięki którym jest tak korzystna dla naskórka. Za stosowaniem kosmetyków Godding&Godding z jedwabiem przemawia:

  • wysokie podobieństwo między składem chemicznym jedwabnych białek a tych w skórze i włosach człowieka,
  • dobra zdolność jedwabiu do zatrzymywania wody, dzięki czemu zapewnia skórze nawilżenie,
  • niska masa cząsteczek, które wnikają w głębokie warstwy i rzeczywiście nawadniają naskórek,
  • różnorodność aminokwasów, co sprawia, że jedwab ma uniwersalne działanie,
  • gładkość i jędrność, jaką cechuje się cera po regularnym stosowaniu kosmetyków jedwabiem,
  • lekki efekt liftingu.

Tak liczne korzyści sprawiają, że jedwab stanowi składnik wielu środków kosmetycznych do twarzy i ciała, w tym balsamów, kremów i toników. Wykorzystuje się go również do preparatów pielęgnacyjnych do paznokci czy włosów.

kosmetyki do twarzy z jedwabiem

Wysoce odżywczy krem z jedwabiem

Białko jedwabiu dodane do preparatu pielęgnacyjnego znacząco polepsza jego właściwości, jak w przypadku kremu do twarzy marki Godding&Godding (https://justafrica.pl/kosmetyki/11-odzywczy-krem-do-twarzy.html). Obecność jedwabnych protein sprawia, że kosmetyk nawilża skórę twarzy, chroni ją przed działaniem promieni słonecznych, a także ogranicza ilość sebum. Doskonale sprawdzi się do każdego rodzaju cery, zarówno na dzień, jak i na noc. Dodatkowo występują w nim takie składnik jak aloes, posiadający właściwości przeciwstarzeniowe, a także rooibos, który regeneruje i nadaje kremowi delikatny zapach.

Jedwab w tonikach i spryskiwaczach

Zadaniem toniku lub spryskiwacza jest odświeżenie skóry twarzy oraz przywrócenie jej właściwego poziomu pH. Kosmetyki takie jak tonik i spryskiwacz z jedwabiem Godding&Godding (https://justafrica.pl/kosmetyki/10-tonik-i-spryskiwacz-do-twarzy.html) chronią twarz przed wysuszeniem na zewnątrz w upalne dni oraz w środku w czasie okresu grzewczego. Można je stosować również jako orzeźwiające mgiełki.

Jedwab do oczyszczania skóry

Ten składnik znajduje się również w kosmetykach oczyszczających Godding&Godding, głównie tych przeznaczonych do wrażliwej lub suchej skóry. Kojące właściwości jedwabiu sprawiają, że nawet głębokie oczyszczenia nie powoduje podrażnień. Jedwab chroni również przed nadmiernym wydzielaniem łoju, co jest szczególnie korzystne dla osób z tłustą cerą. Do oczyszczania skóry warto użyć także kostki myjącej Godding&Godding (https://justafrica.pl/kosmetyki/34-kostka-myjaca-do-twarzy.html). Została ona wzbogacona innymi naturalnymi składniki, w tym aloesem i wyciągiem z czerwonokrzewu. Te dwa składniki zabezpieczają naskórek przed wczesnym starzeniem się. Już teraz wybierz preparat dostosowany do swojej skóry.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi