Właściwości jedwabiu w kosmetyce

Właściwości jedwabiu w kosmetyce

Jedwab to włókno uznawane za luksusowe. Służy głównie do wyrobu odzieży i pościeli z najwyższej półki. Jednocześnie wykazuje drogocenne właściwości dla urody, dlatego stosuje się je w kosmetykach Godding&Godding do pielęgnacji skóry całego ciała. Jedwab wzmacnia również włosy – pozostawia je odżywione i lśniące. Jaki jest sekret jego skutecznego działania?

Jedwabne białko – niemal identyczne z ludzkim

Dobroczynne działanie jedwabiu na skórę ciała i włosy to zasługa budowy tego włókna. Składa się ono z dwóch białek – w około 70 procentach z fibroiny i w pozostałej części z serecyny. Ten pierwszy składnik wykazuje wysoką zdolność do wiązania, a przede wszystkim do zatrzymywania wody, dzięki czemu wilgoć nie ucieka ze skóry. Jednocześnie fibroina nie przedostaje się do głębszych warstw naskórka, lecz osadza się na jego powierzchni. W ten sposób kosmetyk z jedwabiem tworzy swego rodzaju pancerz, który chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Z kolei serecyna przez swoją strukturę jest nazywana klejem jedwabnym. Zapewnia właściwe nawilżenie bez zapychania porów. Dzięki niej skóra po użyciu kremu Godding&Godding staje się bardziej gładka. Organizm z łatwością przyswaja białko jedwabne ze względu na to, że jego budowa jest zbliżona do budowy białek ludzkich. Jeszcze jedną zaletą tych protein jest ich ładunek elektrostatyczny, przeciwny do tego, jaki występuje w skórze i włosach. W ten sposób cząsteczki jedwabiu silnie przylegają do miejsca zastosowania kosmetyku – niezależnie od tego, czy jest to krem, odżywka czy balsam.

W jakich kosmetykach Godding&Godding stosuje się jedwab?

Jedwab w postaci hydrolizatu bardzo dobrze łączy się z wieloma kosmetykami. Można z powodzeniem stosować go do wzbogacenia składu poszczególnych preparatów. Jedwab to częsty dodatek do:

- kremów do twarzy lub do rąk,

- balsamów do całego ciała,

- szamponów oraz odżywek do włosów.

Jedwabną kurację można zatem stosować codziennie, przyczyniając się tym samym do poprawy stanu skóry oraz włosów.

Jedwab dla poprawy skóry

Jedwab jako składnik kremów odpowiada przede wszystkim za dobre nawilżenie skóry, a jednocześnie tworzy na niej warstwę ochronną, która zabezpiecza przed wpływem szkodliwych czynników. Kremy do ciała Godding&Godding z jedwabiem warto stosować codziennie, a także w sytuacjach wyjątkowych, takich jak terapia regeneracyjna po wakacjach lub okres zimowy, kiedy skóra jest narażona na działanie niskich temperatur. Jedwabne proteiny polepszają gładkość naskórka. Jest to białko, które dobrze się wchłania, dzięki czemu kosmetyki z jedwabiem wypełniają wszelkie nierówności, niwelując zmarszczki i blizny. Wszechstronne działanie włókna sprawia, że jest on składnikiem kremów do twarzy, rąk, a także balsamów. Stosowany do pielęgnacji dłoni wzmacnia również paznokcie.

Kremy do ciała z jedwabiu - Gooding&Gooding

Jedwabne kosmetyki do włosów

Jedwab to elastyczne włókno, które oddaje nieco tej elastyczności naszym włosom. Preparaty z wykorzystaniem tego składnika sprawiają, że stają się one miękkie i nawilżone. Szampony i odżywki Godding&Godding z jedwabiem (https://justafrica.pl/home/33-nawilzajaca-odzywka-do-wlosow.html) doskonale nadają się do pielęgnacji włosów o wysokoporowatej strukturze, w których łuski wyraźnie odstają od rdzenia. Żeby je wygładzić, należy stosować odżywki z białkiem, które łatwo wnika w ich strukturę. Tutaj doskonale sprawdza się jedwab – pozwala on przywrócić pasmom ich utraconą gładkość. Jeśli marzysz o lśniących i zdrowych włosach, koniecznie wypróbuj jedwabny szampon oraz odżywkę.

Jedwab – skuteczny i przyjazny skórze

Codzienna pielęgnacja, na którą składają się krem do twarzy, ciała i preparaty do włosów, powinna być przede wszystkim przyjazna dla organizmu. W składzie preparatów Godding&Godding znajdują się naturalne składniki, dzięki którym możesz dbać o urodę w zdrowy i ekologiczny sposób. Nasze jedwabne kosmetyki wzbogacamy o wiele innych, korzystnych składników. Dzięki temu ich dobroczynne działanie jest jeszcze silniejsze, a efekty szybciej widoczne. Zaufaj naturalnym środkom do pielęgnacji urody.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi