Jak prać pościel z jedwabiem?

Jak prać pościel z jedwabiem?

Jedwab – tak wyjątkowy materiał potrzebuje odpowiedniego traktowania. Poprawna pielęgnacja pościeli z jedwabiu naturalnego sprawia, że ten luksusowy produkt zachowuje swój pierwotny wygląd i właściwości na dłużej. Dowiedz się, jak prawidłowo prać jedwab.

Jedwabna pościel – dlaczego warto ją kupić?

Pościeli z tego materiału nie spotyka się w każdym domu. Nie jest on tani, a utrzymanie go w dobrym stanie wymaga znacznie więcej starań niż w przypadku bawełny. Pomimo tego wiele osób, które śpi w pościeli jedwabnej, nie zamieniłoby jej na żadną inną. Za wyborem produktów z tego włókna przemawiają jego następujące cechy:

- wysoka trwałość – włókna jedwabiu są zbudowane z niezwykle wytrzymałych białek, dlatego wystarczy odpowiednio czyścić pościel z jedwabiu morwowego, a będzie ona służyła przez całe lata,

- miękkość i delikatność – pomimo swojej wysokiej odporności na uszkodzenia naturalny jedwab pozostaje miękkie, gładki i przyjemny w dotyku,

- komfort termiczny – to naturalne włókno dostosowuje się do temperatury, jaka panuje w pokoju, zatem zimą odpowiednio grzeje, a latem chłodzi,

- właściwości hipoalergiczne – poduszki i kołdry z jedwabiu nie zbierają kurzu i roztoczy, dlatego doskonale sprawdzą się w sypialni alergika,

- nie elektryzuje się – co jest wynikiem tego, że jedwab ma jony ujemne i dodatnie, a do tego pochłania wilgoć z otoczenia.

Pościel z wypełnieniem jedwabnym

Żadnych kołder i poduszek z jedwabnym wypełnieniem nie należy prać w tradycyjny sposób, ponieważ mogą ulec uszkodzeniu. W celu odświeżenia należy wietrzyć je na zewnątrz. Jedwab nie kumuluje ani roztoczy, ani kurzu, dlatego tej czynności nie trzeba powtarzać zbyt często. Miejsce przeznaczone do wietrzenia nie może być nadto nasłonecznione ani zbyt wilgotne. Jak czyścić jedwab, jeśli na poduszce lub kołdrze pojawiły się zabrudzenia? Najlepiej, aby były one czyszczone w pralni, jednak można je odesłać także do nas w celu odnowienia. Samodzielne pranie powinno natomiast być ręczne w zimnej wodzie i przy użyciu specjalnego specyfiku do jedwabiu. Kołdrę czy poduszkę należy traktować przy tym delikatnie i nie ugniatać nazbyt materiału. Wypłukany z płynu produkt należy suszyć na płasko. Na tym etapie pościel z jedwabnym wypełnieniem potrzebuje już tylko miejsca do całkowitego, powolnego wyschnięcia. Nie powinno się wybierać grzejników i kaloryferów, lecz po prostu umieścić kołdrę lub poduszkę w ciepłym i suchym miejscu. Co jakiś czas warto zastosować mgiełkę do pościeli, która nada bieliźnie łóżka przyjemny zapach. 

pościel z jedwabnym wypełnieniem

Poszewki z jedwabiu – jak traktować je w praniu?

Czyszczenie poszewek również wymaga delikatności. Zaleca się pranie ręczne, zwłaszcza w przypadku jedwabnej kołdry, choć można również wyprać poszewkę w automacie. W tym pierwszym przypadku należy umieścić poszewki w chłodnej wodzie z dodatkiem delikatnego płynu. Nie wolno agresywnie czyścić materiału, gdyż wówczas może stać się on szorstki. Jeśli chce się prać naturalny jedwab morwowy w pralce, to należy skorzystać z woreczków ochronnych, nie stosować proszków czy wybielaczy, a jedynie płyn do płukania przeznaczony do stosowania dla jedwabnych tkanin. Tryb prania należy ustawić na delikatny. Naturalny jedwab morwowy pierze się w zimnej wodzie, a przynajmniej w takiej, której temperatura wynosi mniej niż 30 stopni Celsjusza. Nie należy stosować wirowania.

Poszewki z jedwabiu – suszenie

Tutaj również należy zachować ostrożność i suszyć poszewki na poduszkę lub kołdrę poprzez wywieszenie do wysuszenia wewnątrz lub na zewnątrz domu, pamiętając o ochronie przed promieniami słonecznymi. Jedwabne poszewki można również prasować, jednak należy robić to albo przez szmatkę, przy wykorzystaniu trybu parowego albo mgiełki do pościeli.

Zobacz naszą ofertę pościeli jedwabnych!

https://justafrica.pl/20-jedwabna-posciel

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi