Jaką pościel wybrać dla alergików?

Jaką pościel wybrać dla alergików?

Uczulenie na kurz to jedna z najczęściej występujących alergii. Przejawia się takimi symptomami jak drapanie w gardle, kaszel czy katar. Chory może cierpieć na zmiany skórne, a nawet na duszności. Jak we własnym łóżku bronić się przed alergią na roztocza? Okazuje się, że częściowe rozwiązanie stanowi pościel jedwabna.

Kurz – dlaczego uczula?

To, co potocznie nazywamy kurzem domowym, jest mieszaniną różnych cząsteczek – ludzkiego naskórka, włókien ubrań i okruchów jedzenia. W kurzu mogą również znajdować się zarodniki pleśni, popiół z papierosów czy odchody owadów. Kurz zawiera bakterie, a nawet wirusy. Jednak dla alergików najniebezpieczniejszym składnikiem jest grupa pajęczaków znana jako roztocze kurzu domowego. To ich obecność powoduje silną reakcję immunologiczną organizmu. Roztocze żywi się ludzkim naskórkiem, dlatego pościel stanowi dla niego idealne miejsce bytowania. Poduszka i kołdra dla alergika powinny możliwie najlepiej chronić przed osadzaniem się roztoczy.
 
Jak się bronić przed alergią we własnym łóżku?
 
Leczenie uczulenia na kurz przebiega przy użyciu środków farmakologicznych. Jednocześnie alergik musi dbać o utrzymanie odpowiednich warunków w domu. Zaleca się częste wietrzenie sypialni. Temperatura w pokoju powinna oscylować w okolicach 20-21 stopni Celsjusza, z kolei optymalna wilgoć powietrza to 50 procent. Koniecznie należy zadbać o dobór właściwej pościeli.

Poduszki i kołdry dla alergika – co wybrać?

Alergik powinien wystrzegać się pościeli z wypełnieniem takim jak kurz czy pierz, które tworzą warunki optymalne do rozwoju pajęczaków. Taki komplet pościelowy trudno też utrzymać w czystości. Odpowiednim wyborem do łóżka alergika będzie przykrycie hipoalergiczne, w którym ilość alergenów jest mniejsza niż w tradycyjnych kompletach sypialnianych. Przykładem takiego rozwiązania jest pościel z jedwabiu.

jedwabna pościel dla alergika

Dlaczego właśnie jedwab?

To wysokiej jakości włókno, które jest produkowane przy użyciu ekologicznych metod. Pomimo delikatności odznacza się wysoką wytrzymałością. Dla osoby uczulonej największe znaczenie mają jednak antystatyczne właściwości jedwabiu, dzięki którym nie przyciąga kurzu. W ten sposób zmniejsza się ilość roztoczy w łóżku. Warto również zwrócić uwagę na inne zalety tego włókna.

Jedwabna pościel – dlaczego jeszcze się opłaca?

Jak powszechnie wiadomo jedwab to włókno luksusowe. Jest produkowany przez jedwabniki, które żywią się liśćmi morwy, stąd też można spotkać się z określeniem takim jak jedwab morwowy. Jako naturalny produkt jest przyjazny dla człowieka i nie uczula w przeciwieństwie do na przykład wełny. Do najważniejszych zalet jedwabiu należy:

  • - zapewnienie dobrej cyrkulacji powietrza – budowa jedwabnego włókna sprawia, że zarówno poduszka, jak i kołdra, przepuszczają powietrze, dzięki czemu skóra ma zapewnioną dobrą wentylację i nie wydziela zbyt dużej ilości potu,
  • - dostosowanie do warunków termicznych – pościel jedwabna ogrzewa ciało zimą, z kolei latem zapewnia kojący chłód,
  • - delikatność – ten materiał jest gładki, a jednocześnie bardzo miękki, dzięki czemu gwarantuje przyjemne doznania sensualne,
  • - wytrzymałość – mówi się, że jedwab jest mocniejszy od stali, a to wszystko dzięki jego wyjątkowej budowie.

Wykonana z jedwabiu pościel to odpowiedni wybór nie tylko dla alergików, ale dla każdej osoby, która szuka przyjemnego w dotyku i bardzo komfortowego wyposażenia do łóżka. Wysoka odporność jedwabnych włókien czyni z takiego zakupu inwestycję na lata. To inwestycja w dobry sen, a więc także w zdrowie oraz samopoczucie. Warto dobrać do swojego łóżka komplet, dzięki któremu odpoczynek będzie jeszcze bardziej satysfakcjonujący. Kołdra z wypełnieniem jedwabnym i dopasowana do niej, wysokiej jakości poduszka posłużą przez naprawdę długi czas. To modele wykonane ręcznie z troską o najmniejsze detale i estetyczne wzornictwo. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych wyjątkowych produktów.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi