Pościel, o jakiej nie śniłeś! Jedwabna pościel

Pościel, o jakiej nie śniłeś! Jedwabna pościel

Odpoczynek w nocy to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia w ciągu dnia. Komfort snu zależy w dużej mierze od pościeli. Za najlepszą uważa się tę z jedwabiu, dlatego jest ona synonimem elegancji i wygody. Często stanowi prezent na specjalne okazje. Poznajmy bliżej jedwab oraz jego unikatowe właściwości.

Jedwab – jak to się zaczyna?

Jedwab od zawsze był materiałem luksusowym. Legenda głosi, że odkryto go w 2640 roku p.n.e. na dworze cesarskim w Chinach. Przez setki lat metoda przędzenia jedwabiu pozostawała ściśle strzeżoną tajemnicą. Za jej wyjawienie można było zostać skróconym o głowę. Dzisiaj każdy może dowiedzieć się, w jaki sposób powstaje to wytrzymałe niczym stal, a jednocześnie bardzo delikatne tworzywo. Wszystko zaczyna się od uprawy jedwabników, jednej z odmian nocnego motyla, która żywi się liśćmi różnorakich drzew i krzewów. Najbardziej delikatne nici powstają wtedy, gdy głównym posiłkiem owadów jest morwa – tak właśnie tworzy się jedwab morwowy, uważany z najcenniejszą odmianę materiału. Hodowla jedwabników rozpoczyna się wiosną, gdy krzewy morwowe pokrywają się pierwszymi liśćmi. Te owady mają surowe wymagania co do warunków panujących w otoczeniu, które musi być czyste, suche i ciepłe. Po wylęgu gąsienice od razu zaczynają ucztę. Przez okrągły miesiąc ich jedynym zajęciem jest spożywanie roślin, co skutkuje tym, że ich waga zwiększa się około tysiąc razy. Gdy żyjątka skończą jeść, przystępują do mozolnego kręcenia kokonu. Nici są łączone poprzez białko jedwabne, które jest niezwykle wytrzymałym spoiwem. Gdy kokon zostanie ukończony, co ma miejsce po trzech do nawet ośmiu dni, gąsienice poddaje się działaniu wysokiej temperatury. W ten sposób można zmiękczyć białko jedwabne, aby móc odwinąć włókna. Skomplikowany proces kończy się uzyskaniem jedwabnej nici. Dziesięć gramów surowca wymaga użycia aż 150 kokonów – to jeden z kilku powodów, dla których jedwab odznacza się tak wysoką ceną.<.p>

poduszka z wypełnienie jedwabnym

Jedwabna poduszka i kołdra – dlaczego warto?

Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz – to przysłowie powinno przyświecać każdemu, kto szuka odpowiedniego wyposażenia do swojego łóżka. Ze wszystkich materiałów, jakie można znaleźć w sklepach, to właśnie jedwab odznacza się najcenniejszymi zaletami. Zapewnia komfortowy sen bez względu na temperaturę panującą w otoczeniu, a to dzięki właściwościom termoregulacyjnym. Jedwabna pościel przynosi ukojenie latem, zapewniając przyjemne ochłodzenie. Z kolei zimą chroni ciało przed niskimi temperaturami i jednocześnie umożliwia skórze swobodne oddychanie. Tworzywo odznacza się higroskopijnością, czyli zdolnością do pochłaniania wilgoci z otoczenia. W ten sposób chroni przed nadmiernym poceniem się w okresie grzewczym. Co więcej, materiał nie przyciąga roztoczy, dlatego poleca się go alergikom. Jedwab jest niezwykle przyjemny w dotyku, dlatego pościel zapewnia użytkownikom same miłe doznania. To jeden z najbardziej luksusowych materiałów na rynku. Dlatego jedwabny komplet do spania doskonale nadaje się jako podarunek dla bliskiej osoby.

Co znajduje się w naszej ofercie?

Specjalizujemy się w tworzeniu pościeli z jedwabiu. W naszej ofercie znajdziesz poduszki i kołdry wypełnione ręcznie rozciąganymi włóknami jedwabiu, a obszyte są 200 Tc perkalem.Wnętrze jest na tyle delikatne, że automatycznie dopasowuje się do kształtu ciała, zapewniając użytkownikowi pełen komfort. Dbamy o estetykę produktów, dlatego nadajemy im uniwersalne wymiary, kształt i stonowany kolor. Dzięki przemyślanej budowie nie dochodzi do przesuwania się wypełnienia w kołdrze. Podsumowując, pościel z jedwabiu jest:
 
- delikatna,
- antyalergiczna,
- komfortowa,
- elegancka.
 
Wysoka jakość kompletu sprawia, że produkt spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze artykuły umieszczamy w przewiewnych workach wykonanych z bawełny, które zapewniają im odpowiednią ochronę w trakcie transportu. Produkujemy poduszki i kołdry na indywidualne zamówienie – wystarczy, że się z nami skontaktujesz.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi