Kocyki z bawełny dla dziecka – co warto o nich wiedzieć?

Kocyki z bawełny dla dziecka – co warto o nich wiedzieć?

Dzieci uwielbiają miękkie, delikatne tkaniny, którymi mogą się otulać. W takich chwilach czują się jak w brzuchu mamy. Namiastkę takich komfortowych warunków zapewniają bawełniane kocyki. Pokazujemy, czym kierować się przy ich wyborze, a do tego przedstawiamy właściwości wyrobów marki MUNGO.

Kocyk dla dzieci – jakie kryteria?

Istnieje kilka czynników, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze okrycia dla maluszka. Należy do nich:

- rozmiar – lepiej wybrać większy kocyk niż mniejszy, żeby służył maluchowi przez dłuższy czas, przy czym za standardowy rozmiar uznaje się 83x126 centymetrów;

- rodzaj tkaniny – materiał powinien być przyjemny w dotyku, przewiewny, a także musi mieć atesty potwierdzające, że jest produktem organicznym;

- pora roku – kupując bawełniany kocyk dla niemowlaka, warto dopasować go do miesiąca, w którym urodzi się dziecko;

- wytrzymałość – rodzice chcą, aby okrycie posłużyło przez co najmniej rok, dlatego duże znaczenie ma jakość wykonania oraz odporność na pranie.

Istotna jest również estetyka. Akcesoria niemowlęce powinny mieć przyjazne kolory i wzory.

bawełniane kocyki dla dzieci

Dlaczego bawełna organiczna?

Z wielu materiałów, jakie są dostępne na rynku, najbardziej polecanym jest właśnie bawełna. To naturalna, przyjazna dla skóry tkanina, która na dodatek jest bardzo praktyczna. Ważne, aby dla dziecka wybierać bawełnę, uprawianą bez użycia środków chemicznych. W końcu maluch będzie miał kontakt z kocykiem przez znaczną część doby. Organiczna bawełna jest uprawiana i zbierana ręcznie, dzięki czemu odznacza się wyjątkową czystością. Włókna barwi się przy użyciu naturalnych kolorantów. Wybór ekologicznego materiału jest szczególnie ważny w przypadku dzieci cierpiących na alergię. Ponadto takie wyroby nie szkodzą środowisku oraz społeczności, która zamieszkuje okolice uprawy. Z własnych obserwacji wiemy, że organiczna bawełna odznacza się większą wytrzymałości i przyjemniejszą teksturą od konwencjonalnej odmiany.

Kocyk Organic Cotton Cellular

Ten ekologiczny kocyk dla dzieci to podstawa każdej wyprawki. Odznacza się nieco większą grubością, dlatego doskonale sprawdzi się na zimniejsze dni czy noce. Maluszkowi jest ciepło i sucho, dzięki czemu łatwiej zasypia. Produkt powstaje z bawełny tkanej przy użyciu zabytkowych krosien. Są to ponad stuletnie krosna Lancashire, w których napięcie osnowy jest luźniejsze niż w innych urządzeniach stosowanych do tkania. Uzyskiwany materiał jest znacznie miększy w dotyku, a do tego zyskuje samoczynną krawędź, która zabezpiecza produkt przed strzępieniem się. Przemyślany splot sprawia, że materiał chroni przed zimnem oraz zapewnia cyrkulację powietrza. Do produkcji kocyków stosujemy organiczną bawełnę, która jest wolna od środków chemicznych takich jak pestycydy, insektycydy, herbicydy oraz GMO. Tym samym produkt jest przyjazny nie tylko dla małego użytkownika, ale również dla środowiska naturalnego. Kupujący może wybrać jeden z kilku pastelowych kolorów.

Kocyk Organic Cotton Cot

Ten koc dla dzieci jest nieco cieńszy, dlatego doskonale sprawdzi się na lato. Podobnie jak produkt opisany powyżej powstaje z ekologicznej bawełny tkanej na antycznych krosnach. Zapewnia skórze malucha same przyjemne doznania. Z powodzeniem zmieści się do wózka, może również posłużyć jako okrycie po kąpieli lub koc plażowy. Ze względu na delikatną strukturę doskonale sprawdza się u dzieci z problemami skórnymi, które nie powinny mieć kontaktu z szorstkimi tkaninami.

Co jeszcze polecamy?

W naszej ofercie znajdziesz wiele innych wyrobów stworzonych na bazie organicznej bawełny oraz jedwabiu. Polecamy ręcznik wyposażony w kaptur, który idealnie sprawdza się do wytarcia malucha po kąpieli. Bawełna jest delikatna i wysoce chłonna, dlatego ręcznik zapewnia dokładne wytarcie bez podrażniania naskórka. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą wysokiej jakości wyrobów marki MUNGO.

Nasze kocyki znajdziesz tutaj:

https://justafrica.pl/29-kocyki-dla-dzieci

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi