Trzy powody, dlaczego ręczniki kąpielowe z bawełny są najlepsze do łazienki

Trzy powody, dlaczego ręczniki kąpielowe z bawełny są najlepsze do łazienki

Przy wyborze ręczników największe znaczenie ma materiał, z jakiego zostały wykonane. Najbardziej polecanym materiałem do produkcji tego typu akcesoriów jest bawełna. Dlaczego? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Wysoka chłonność

Bawełna odznacza się doskonałą higroskopijnością. Chłonność ręcznika bawełnianego można dodatkowo zwiększyć, jeśli tylko zastosuje się odpowiedni rodzaj skrętu nici lub przędzy. Zacznijmy od tego, w jaki sposób skręcone są nici. Szukając jak najbardziej chłonnych ręczników, zaleca się wybór modeli z włóknami typu zero-twist lub low-twist. Luźne włókna wchłaniają więcej wody niż te ciasno skręcone. Im więcej nici zostało wykorzystanych do stworzenia pętelki ręcznika, tym większa jest jego chłonność. Jednocześnie cienkie pętelki mogą układać się blisko siebie, co również ma pozytywny wpływ na właściwości higroskopijne.

Przyjemne doznania dla skóry

Organiczna bawełna odznacza się niezwykłą miękkością i delikatnością. Dlatego doskonale nadaje się jako materiał do wycierania skóry. Poleca się ją nawet do produkcji ręczników dla dzieci. Jakość bawełny zależy od procesu jej produkcji. Po zebraniu z pola włókna poddaje się oczyszczeniu oraz selekcji. Do wytworzenia materiału stosuje się włókna o odpowiedniej długości. Są one następnie rozczesywane, dzięki czemu stają się błyszczące i sprężyste. Uzyskana w ten sposób przędza jest następnie skręcana. Produkty marki MUNGO są wykonane z bawełny tkanej ręcznie przy użyciu zabytkowych krosien Lancashire. Napięcie osnowy w tych krosnach jest luźniejsze niż w innych modelach, dzięki czemu materiał odznacza się miękkością. Użycie takiego mechanizmu pozwala również uzyskać samozakończoną krawędź, która chroni materiał przed strzępieniem. W ten sposób nasze akcesoria łazienkowe odznaczają się wytrzymałością.

ręcznik bawełniany kąpielowy

Wysoka estetyka

Wygląd ręczników ma znaczenie. Najlepiej wybierać takie akcesoria, które odznaczają się prostym i ponadczasowym projektem. Oferujemy modele w uniwersalnej kolorystyce. Wśród nich znajdziesz zarówno eleganckie białe ręczniki kąpielowe, jak i te w pastelowych barwach, doskonale nadające się jako wyposażenie dziecięce. Nie brakuje również modeli w ciemnych kolorach, na których zabrudzenia nie są aż tak widoczne. Do wyboru jest kilka splotów, w tym klasycznie prosty lub niezwykle szykowny Belgian Waffle.

Poznaj ręczniki Mungo

Poniżej prezentujemy modele cieszące się największym uznaniem ze strony klientów:

1. Continental – wykonany z najwyższej jakości bawełny, dzięki czemu odznacza się zarówno chłonnością i miękkością. Jego cechą charakterystyczną jest płaski splot, który sprawia, że materiał zajmuje niewiele miejsca. Doskonale nadaje się zarówno na co dzień, jak i w daleką podróż. Ten duży ręcznik kąpielowy bardzo szybko schnie, co stanowi jeszcze jeden powód, dla którego warto wziąć go ze sobą na plażę.

2. Belgian Waffle – to najgrubszy ręcznik w naszej ofercie. Jego chłonna struktura sprawia, że skóra natychmiast staje się sucha. To najlepszy kompan po długiej kąpieli w wannie. Sekretem jego unikatowych właściwości jest specjalna trójwymiarowa budowa. Wykonujemy go w nieco większym rozmiarze niż inne modele w naszej ofercie, dlatego z powodzeniem posłuży jako koc na jesień lub zimę.

3. Willow Weave – propozycja dla wielbicieli klasycznego wzornictwa. Ręcznik jest zdobiony motywem szachownicy opracowanym w XVII wieku. Można go odwzorować tylko przy użyciu dawnych krosien. Materiał powstaje z niezwykle czystej bawełny uprawianej w południowej Afryce.

4. Ręcznik Itawuli – łączy w sobie wyjątkowe cechy oraz oryginalną estetykę. Żywa kolorystyka, a także wyjątkowa grubość sprawiają, że jest stosowany również jako narzuta na łóżko, koc piknikowy, a nawet mata do jogi.

Odpowiednie traktowanie

Produkty MUNGO powstają z najwyższą starannością. Żeby zachowały swoje wyjątkowe cechy, zalecamy obchodzić się z nimi w odpowiedni sposób – prać i suszyć w odpowiedniej temperaturze. Ręczniki bawełniane można prasować przy użyciu zwykłego żelazka. Szczegóły dotyczące właściwego obchodzenia się z naszymi wyrobami są zawarte w opisie każdego produktu.

Ofertę naszych ręczników znajdziesz tutaj:

https://justafrica.pl/43-bawelniane-reczniki

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi