Kołdry jedwabne – z jakiego kontynentu są najlepsze?

Kołdry jedwabne – z jakiego kontynentu są najlepsze?

Jedwab to jedna z najlepszych tkanin do produkcji pościeli. Jest jednocześnie miękka, wytrzymała i delikatna dla skóry. Z poduszek i kołder jedwabnych mogą korzystać również alergicy. Przez całe tysiąclecia proces wytwarzania jedwabiu był czymś, co Chińczycy trzymali w ścisłej tajemnicy. Obecnie ten materiał produkuje się w co najmniej kilku krajach. Warto dowiedzieć się, skąd pochodzą najlepsze jedwabne kołdry. Dzięki temu można mieć pewność co do tego, że inwestuje się w pościel o najwyższej jakości.

Krótka historia jedwabiu

Jak wspomnieliśmy wyżej, ojcami jedwabiu są Chińczycy. W czasach tamtejszego imperium zdradzenie metody wytwarzania tego materiału było karane śmiercią. Dzięki monopolowi chińscy kupcy mogli sprzedawać materiał po horrendalnych cenach. W końcu dwóch wysłanników rzymskiego cesarza Justyniana zdobyło kokony jedwabników, a także wiedzę na temat ich hodowli. Mieszkańcy Europy i pozostałych krajów Azji poznali pilnie strzeżoną tajemnicę. Produkcja jedwabiu rozpoczęła się w różnych zakątkach świata. Ojczyzną tego materiału na zawsze pozostaną jednak Chiny. Tam też jedwabniki mają najlepsze warunki do rozwoju, a to za sprawą wystarczającej ilości ich ulubionego pożywienia – liści morwy białej. Na rynku pojawia się jednak również coraz więcej konkurencji, która oferuje materiał o zbliżonej, a nawet wyższej jakości. Do takich konkurentów należą na przykład szwalnie w Afryce, z których pozyskujemy nasze tkaniny.

Jedwabna pościel – dlaczego jeszcze warto?

Jedwab to wyjątkowy materiał. Pomimo wysokiej wytrzymałości odznacza się niespotykaną delikatnością. Komplet tak ekskluzywnej pościeli to codzienne źródło przyjemności dla skóry. Poza tym warto wybrać jedwab ze względów higieny – ten materiał doskonale przepuszcza powietrza, co ogranicza pocenie się w nocy. Jednocześnie zapewnia wysoki poziom komfortu. Latem przyjemnie chłodzi całe ciało, podczas gdy zimą chroni przed niskimi temperaturami. Ze względu na antystatyczne właściwości nie doprowadza do nadmiernego gromadzenia się kurzu, dlatego doskonale nadaje się jako wyposażenie do pokoju alergika. Jedwabny komplet prezentuje się również bardzo elegancko, co podnosi estetykę całej sypialni.

Co decyduje o jakości jedwabiu?

Najwięcej jedwabiu produkuje się w Chinach. Drugie miejsce zajmują Indie, gdzie jedwab służy głównie do szycia tradycyjnych indyjskich ubrań takich jak sari. W naszym sklepie wykorzystujemy jedwab do tworzenia produktów o klasycznym wzornictwie i kolorystce. Czerpiemy również wiele inspiracji z kultury Afryki, co pozwala nam tworzyć niezwykle oryginalne wyroby, jakich nie można znaleźć w ofercie innych sprzedawców. Warto dodać, że kraj pochodzenia materiału nie jest jeszcze gwarancją jego wysokiej jakości. Żeby jedwab na długo zachował swój nienaganny stan, producent musi poddać go starannej obróbce. Na jakość materiału wpływa:

  • fachowe wykrojenie – poszczególne pasma powinny być cięte zgodnie z kierunkiem układania się nitek,

  • poddanie obróbce termicznej – jedwab należy zamoczyć w gorącej wodzie, aby w przyszłości nie dochodziło do jego kurczenia się w momencie kontaktu z cieczą,

  • staranne dobranie kolorantów – składniki barwiące muszą odznaczać się trwałością, inaczej pościel zmieni swój kolor na jaśniejszy.

Godding&Godding – jak powstaje nasz jedwab?

Staramy się czerpać wzorce od najlepszych, uwzględniając przy tym lokalną kulturę. Dlaczego proces produkcji jedwabiu Godding&Godding został opracowany zgodnie z tradycyjnymi metodami połączonymi z surowcami z Afryki. Wszystkie produkty są wykonywane ręcznie przez specjalnie wyszkolone panie. W całości zajmują się one przygotowaniem każdego płatu materiału, od rozciągania jedwabiu po formowanie go we wkłady, które są następnie umieszczane w poszewkach. Każdy wyrób powstaje z niezwykła starannością. Dzięki temu nasze jedwabne kołdry stanowią najlepsze wyposażenie dla Twojego łóżka.

Tradycja i egzotyka – połączenie doskonałe

Pościel to niejedyne wyroby z jedwabiu, jakie są dostępne w naszej ofercie. Specjalizujemy się również w produkcji jedwabnych kosmetyków. Do każdego z nich wprowadzamy element pochodzący z Afryki – wyciągi z miejscowych ziół, roślin i drzew. W ten sposób produkty posiadają oryginalną recepturę, której na próżno szukać wśród drogeryjnych preparatów. Zachęcamy, aby już teraz zapoznać się z pościelą, kosmetykami i innymi produktami w naszym sklepie.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi