Jak dbać o poduszki z wypełnieniem jedwabnym?

Jak dbać o poduszki z wypełnieniem jedwabnym?

Warto zadbać o to, aby pościel odznaczała się wysoką jakością. W końcu łóżko to miejsce, gdzie spędzamy jedną trzecią życia. Zanim zainwestuje się w pościel wykonaną z jedwabiu, należy dowiedzieć się, w jaki sposób właściwie się o nią dbać. Pokazujemy, jak dbać o poduszki z wypełnieniem jedwabnym, które można zakupić w naszej ofercie.

Czym odznaczają się nasze poduszki jedwabne?

Wygoda i dobre samopoczucie klientów to dla nas priorytet. Dlatego tworzymy poduszki, które sprzyjają spokojnym snom przez całą noc, a przy tym są przyjemne w dotyku dla skóry. Nasze poduszki są:

  • hipoalergiczne – odpowiednie dla osób, które są uczulone na roztocza,

  • miękkie i delikatne – mogą z nich korzystać dzieci i osoby o wrażliwej skórze,

  • odporne na zniekształcenia – dzięki specjalnej kanalikowej budowie poduszka nie ulega odkształceniom. 

Każdy wyrób powstaje ręcznie z wysokiej jakości jedwabiu. Zespół naszych pracowników tworzą wysoce wykwalifikowane kobiety, które z odpowiednią dbałością ręcznie wykonują każdy produkt. Wykonujemy również pościel na zamówienie.

Co warto wiedzieć o jedwabiu?

Sam jedwab, czyli najbardziej ekskluzywna tkanina na świecie, ma niespotykane właściwości. Dostosowuje się do temperatury otoczenia, dlatego wykonana z niego pościel jest polecana podczas wyjątkowo gorącego lata. Jeśli wysokie temperatury sprawiają, że nie możesz zasnąć – przetestuj jedną z naszych poduszek. Jedwab zapewnia swobodny przepływ powietrza, dlatego chroni skórę przed poceniem się. Wiele osób dostrzega widoczne korzyści ze zmiany dotychczasowej pościeli na tę wykonaną z jedwabiu. Tworzywo posiada bowiem właściwości antystatyczne, które chronią przed nadmiernym gromadzeniem się kurzu i innych zanieczyszczeń. Dzięki spaniu na jedwabnej poduszce cera znacznie się poprawia.

Jedwabna pościel – z czego zrezygnować?

Korzystając z pościeli wykonanej z jedwabiu, należy przede wszystkim wiedzieć, czego powinno się unikać. Jedwab nie lubi, gdy traktuje się go „po macoszemu”, dlatego lepiej zrezygnować z tarcia czy wykręcania tkaniny. Nie poleca się również stosowania zwykłego proszku do prania. Ponadto stan jedwabnego wypełnienia pogarsza się pod wpływem zbyt wysokich temperatur, dlatego nie wolno suszyć pościeli na ostrym słońcu w upalne dni.

Pielęgnacja jedwabnych poduszek krok po kroku

Nadrzędną zasadą jest to, że wszystkie jedwabne wyroby pierze się ręcznie. Należy stosować specjalne środki przeznaczone właśnie do tego rodzaju tkanin. Żeby upewnić się, że detergenty zostały dokładnie wypłukane, zalecamy przepłukanie wypełnienia w wodzie z niewielkim dodatkiem octu, soli lub soku z cytryny. Czas prania powinno się skrócić do minimum, jako że włókno jedwabne nie toleruje długiego namaczania. Dla zachowania dobrego stanu pościeli ważne jest odpowiednie suszenie. Wypełnienie układa się możliwie najbardziej na płasko. Odciśnięcie wody powinno odbywać się przy użyciu kawałka innego materiału, na przykład wysoce chłonnej bawełny. Poza tym poleca się regularne wietrzenie jedwabnej pościeli, przynajmniej kilka razy w roku. Poszewkę pierze się oczywiście osobno.

Zasady przechowywania jedwabnej pościeli

Komplet wykonany z jedwabiu jest często traktowany jako pościel na specjalną okazję. Wówczas tym bardziej należy dowiedzieć się, jak przechowywać wyposażenie, aby jego stan na tym nie ucierpiał. Dla poduszki z jedwabnym wypełnieniem warto znaleźć odpowiednio suche i zacienione miejsce. Idealnie nada się do tego górna półka w szafie. Komplet trzeba umieścić w specjalnych ochronnych workach wykonanych z bawełny. W takie właśnie akcesoria pakujemy naszą pościel przed wysłaniem jej do klientów.

Nie tylko pościel z jedwabiu

Naszą specjalnością są akcesoria wykonywane z wysokiej jakości naturalnych tkanin oraz kosmetyki do pielęgnacji ciała i włosów. Przed zakupem polecamy dokładne zapoznanie się z całą naszą ofertą. W razie pytań zachęcamy do bezpośredniego skontaktowania się z doradcą.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi