Pielęgnacja skóry zimą kosmetykami z jedwabiu

Pielęgnacja skóry zimą kosmetykami z jedwabiu

W trakcie zimy pogoda przeważnie nie zachęca do przebywania na świeżym powietrzu. Dni są krótkie i mroźne, w wielu polskich miastach obserwowany jest smog. Niskie temperatury, chłodny wiatr i zanieczyszczone powietrze mają bardzo negatywny wpływ na kondycję naszej skóry oraz włosów, dlatego w tym czasie trzeba położyć szczególny nacisk na ich pielęgnację. W tym celu możemy wykorzystać kosmetyki na bazie jedwabiu, które przygotowała dla nas marka Godding & Gooding.

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy

Skóra naszej twarzy jest szczególnie wrażliwa na niesprzyjające czynniki atmosferyczne, które mogą ją wysuszać i powodować podrażnienia. Nie bez znaczenia jest również przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach, a także gwałtowne wahania temperatur. Do tego dochodzi silne zanieczyszczenie powietrza, mogące wywołać zaczerwienienie na delikatnej cerze. W mroźne dni skóra o wiele szybciej traci wodę, dlatego trzeba zadbać o jej prawidłowe nawilżanie.

Preparaty na bazie jedwabiu doskonale sprawdzą się w trakcie zimowych miesięcy. Fibroiny zawarte w kokonie jedwabnika to proteiny tworzące ochronną warstwę na powierzchni naskórka. Dzięki tej naturalnej barierze skóra zatrzymuje wodę wewnątrz i jest bardziej elastyczna. Nawilżający krem do twarzy G&G jest uniwersalnym preparatem, który możemy stosować na dzień i na noc. Oprócz jedwabiu znajdziemy w nim też wyciąg z czerwonokrzewu (rooibos), który chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV - idealna opcja na zimowy wyjazd w góry! Warto pamiętać też o wargach, które często przesuszają się w chłodne dni. W celu ich dogłębnego nawilżenia możemy wykorzystać balsam do ust, składający się z olejów roślinnych i proteiny jedwabiu.

Jeśli zależy nam na dogłębnym nawilżeniu skóry, nie możemy bagatelizować jej oczyszczania. Dokładne mycie twarzy pozwala też pozbyć się zanieczyszczeń wywołanych smogiem, które powodują dodatkowe wysuszanie cery. Tutaj także kosmetyki z jedwabiem marki G&G znajdą zastosowanie. Do codziennej pielęgnacji szczególnie polecamy kostkę myjącą, którą możemy stosować nie tylko do twarzy. Oprócz jedwabiu w skład preparatu wchodzą też naturalne antyoksydanty, które dodatkowo chronią skórę przed skutkami zanieczyszczonego powietrza i mrozu.

Jak dbać o skórę zimą

Kosmetyki do pielęgnacji ciała

Chociaż w trakcie zimy nasze ciało jest schowane pod grubą warstwą odzieży, to nie można zapomnieć o odpowiedniej pielęgnacji skóry. Ciepłe ubrania znacznie utrudniają cyrkulację powietrza, co może prowadzić do wysuszenia skóry oraz powstawania podrażnień. Preparaty z jedwabiem G&G doskonale sprawdzą się w tej sytuacji, przynosząc ukojenie i głęboko nawilżając ciało.

W asortymencie marki można znaleźć odżywczy lotion oraz masło do ciała, które polecają się na chłodniejsze miesiące. W składzie każdego z nich znajdziemy wyciągi z roślin afrykańskich o działaniu nawilżającym i regenerującym. Kosmetyki najlepiej stosować po każdej kąpieli. Dzięki temu zniszczona skóra odzyska dawną sprężystość i będzie mniej podatna na uszkodzenia. Nie możemy zapominać też o właściwym nawilżeniu naszych dłoni, w końcu w czasie zimy są one szczególnie podatne na podrażnienia i spękania. Krem do rąk i paznokci G&G dzięki proteinom jedwabiu wygładza i regeneruje uszkodzoną powierzchnię skóry. Kosmetyk szybko się wchłania, nie pozostawiając nieprzyjemnego filmu na dłoniach. Warto pamiętać też o pielęgnacji stóp, które w czasie zimy są szczelnie schowane wewnątrz ciepłego obuwia. Po ciężkim dniu warto wymoczyć je porządnie w kąpieli z dodatkiem odżywczej soli na bazie jedwabiu.

Zimowa aura jest bardzo niekorzystna dla naszej urody. Niskie temperatury, ogrzewane pomieszczenia, smog - to wszystko negatywnie wpływa na kondycję skóry. Na szczęście dzięki jedwabnym kosmetykom Godding & Gooding możemy zadbać o właściwą pielęgnację twarzy i ciała na co dzień. Oprócz protein jedwabiu znajdziemy w nich też szereg innych naturalnych składników o działaniu odżywczym oraz regenerującym. A co najważniejsze - z tych preparatów możemy korzystać przez cały rok, nie tylko zimą.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi