Kosmetyki z jedwabiu do pielęgnacji skóry wiosną?

Kosmetyki z jedwabiu do pielęgnacji skóry wiosną?

Gdy nadchodzi wiosna i cała natura budzi się do życia, to najwyższy czas na odpowiednie zadbanie o swoją skórę. W ten sposób będzie ona wyglądała równie promiennie co słońce nieśmiało przebijające się zza wiosennych chmur. Dlaczego jedwab jest tak często stosowanym składnikiem do rozmaitych preparatów kosmetycznych? Które z nich warto zacząć stosować? Odpowiedzi należy szukać poniżej.

Jedwab – sekret jędrnej i nawilżonej skóry

Włókna jedwabne są zbudowane z dwóch głównych składników – fibroiny i serycyny. Obydwa przyczyniają się do zachowania lepszego stanu naskórka. Fibroina to główny budulec włókna, decydujący o jego niesamowitej wytrzymałości. Odznacza się ona zdolnością do wchłaniania i zatrzymywania wody, co w głównej mierze odpowiada za nawilżające właściwości jedwabiu. Jednocześnie cząsteczki fibroiny odznaczają się dość dużą wielkością, dlatego osiadają na powierzchni skóry, tworząc tym samym warstwę. Tym samym odpowiada nie tylko za lepsze nawodnienie naskórka, ale również jego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi. Z kolei drugi składnik jedwabiu, serycyna, odpowiada za właściwe zespolenie włókien. Jej struktura jest znacznie luźniejsza, dlatego może swobodnie przenikać w głąb naskórka. Po zaaplikowaniu na skórę sprawia, że staje się ona bardziej nawodniona, ale również gładsza. Dlatego jedwab jest tak często stosowanym dodatkiem w kremach przeciwzmarszczkowych.

W jakiej postaci występuje jedwab w kosmetyce?

Ten składnik stosuje się w formie sypkiej albo płynnej. W pierwszym przypadku jest to tzw. puder jedwabny, z którego powstają rozmaite kosmetyki do wykonywania makijażu. Jest produkowany w ten sposób, aby wszystkie cenne składniki zostały zachowane.

Jakie kosmetyki z jedwabiem?

W ofercie producentów środków kosmetycznych znajduje się rozmaity asortyment przeznaczony do pielęgnacji skóry. Można wśród niego znaleźć takie preparaty jak:

  • krem do twarzy – ten produkt posiada szerokie zastosowanie, jako że nadaje się zarówno do skóry normalnej i suchej, jak i do tej wymagającej terapii przeciwzmarszczkowej,

  • krem do rąk – nie tylko wygładza pomarszczoną skórę rąk, ale również wzmacnia paznokcie,

  • mleczko do ciała – propozycja dla osób, które chcą cieszyć się miękką i gładką skórą całego ciała,

  • olejki do masażu – masaż pobudza krążenie krwi, dzięki czemu składniki zawarte w kosmetykach lepiej się wchłaniają, a skóra staje się lepiej oczyszczona,

  • balsam do kąpieli – ma właściwości złuszczające, pozostawiając skórę gładką i pozbawioną zanieczyszczeń, na jakie jest narażona codziennie,

  • mydło – dodatek jedwabiu sprawia, że zwyczajne mydło działa nie tylko oczyszczająco, ale również nawilżająco.

Jakie inne propozycje?

Na preparaty pielęgnacyjne na bazie jedwabiu składają się nie tylko kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry, ale również do włosów. Szampon z dodatkiem tego składnika skutecznie oczyszcza skórę głowy i jednocześnie nie powoduje wysuszenia włosów. Doskonale nadaje się dla skóry głowy, która jest przesuszona. Proteina jedwabna chroni przed niszczeniem pasm. Jako uzupełnienie dla jedwabnej pielęgnacji włosów warto dobrać odżywkę. Dodatek jedwabiu sprawia, że kosmetyk działa nawilżająco, dzięki czemu włosy zyskują blask i stają się łatwiejsze w układaniu. Do tego przyczynia się do podkreślenia ich koloru. Taki zestaw pielęgnacyjny jest polecany posiadaczkom włosów wysuszonych i zniszczonych. W szczególności sprawdza się dla osób z włosami kręconymi, które mają problem z ich właściwym nawilżeniem i ułożeniem.

Gdzie można znaleźć wysokiej jakości kosmetyki jedwabne?

Chcąc mieć pewność co do tego, że dany preparat jest skuteczny, warto zdecydować się na ofertę sprawdzonej marki kosmetycznej. Należy zwrócić uwagę na to, czy jej asortyment jest zróżnicowany i czy do jego produkcji stosowany jest wysokiej jakości jedwab.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi