O bawełnie Mia Mèlange

O bawełnie Mia Mèlange

W Mia Mélange wykorzystywane są lokalne materiały. Produkty wykonane są w 100% z bawełny. Bawełna jest uprawiana lokalnie w Afryce Południowej przez rolników, którzy są członkami Better Cotton Initiative (BCI). Przędze są przędzone w południowoafrykańskich fabrykach. Lina jest pleciona lokalnie w Kapsztadzie.

Wysoki standard uprawy bawełny

Inicjatywa Better Cotton to organizacja non-proft, która promuje lepsze standardy w uprawie bawełny. Bawełna od licencjonowanych rolników BCI jest produkowana w sposób bardziej zrównoważony. BCI spełnia cele, aby osiągnąć lepszą globalną zrównoważoną gospodarkę wodną i zrównoważone rolnictwo. BCI promuje również stosowanie lepszych praktyk nawadniania u rolników, zmniejszając zużycie nawozów, a także uczciwe praktyki pracy.

Bawełna jest prawdziwym odnawialnym źródłem włókna! „Bawełna jest używana jako włókno od ponad 7000 lat! W przeciwieństwie do włókien syntetycznych, bawełna jest trwała, odnawialna, biodegradowalna i neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla i może być używana bez szkody dla środowiska.  Dzięki temu bawełna jest doskonałym wyborem jako włókno przyjazne dla środowiska przez cały cykl życia produktu.

Ekologicznie farbowana bawełna

W przypadku niektórych naszych produktów farbujemy bawełnianą linę. Stosowany przez nas barwnik spełnia wymagania ECO PASSPORT według certyfkatu OEKO-TEX®. OEKO-TEX® zapewnia niezależne narzędzie do zarządzania i weryfkacji chemikaliów w kierunku bardziej ekologicznej chemii.

Znaczenie nazwy Mia Mélange

Melanż oznacza mieszaninę / mieszankę w języku francuskim. Jest to również rodzaj przędzy, który jest powszechnie stosowany w przemyśle tekstylnym i modowym. Przędza zazwyczaj składa się z różnych rodzajów włókien lub włókien o różnych kolorach, które są mieszane ze sobą w określonym ustalonym stosunku. Po prawidłowym nałożeniu przędza melanżowa może być dziana lub tkana w bogatą wielokolorową / teksturowaną tkaninę, która może być używana do różnych celów. Pomysł na nazwę „Mia Mélange” zrodził się z chęci stworzenia kolekcji eklektycznych produktów, z silnym naciskiem na bogaty świat tekstyliów.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi