Zalety spania w jedwabnej pościeli

Zalety spania w jedwabnej pościeli

Jak mówi znane przysłowie – jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Dobry sen to podstawa sprawnego funkcjonowania w czasie dnia. Żeby zapewnić sobie odpowiedni odpoczynek w nocy, należy zadbać przede wszystkim o wysoką jakość pościeli. Jej zakup można z powodzeniem potraktować jako inwestycję w dobre samopoczucie i energię do działania. Jednym z najbardziej polecanych kompletów są te wykonane z jedwabiu. Dlaczego warto się nimi zainteresować?

Zalety i właściwości jedwabiu

Ten materiał jest uznawany za jeden z najdroższy i najbardziej luksusowych na świecie. Jego światowa produkcja wynosi zaledwie 0,2% całej produkcji włókien. Czyni to z niego towar niezwykle ekskluzywny. Jedwab odznacza się wieloma korzystnymi właściwościami. Jest on przede wszystkim:

  • miękki i przyjemny w dotyku – jedwabne włókna odznaczają się niezwykłą gładkością i delikatnością, dzięki czemu są niezwykle miłe dla skóry,

  • hipoalergiczny – jako naturalne włókno nie powoduje alergii, do tego zapobiega osadzaniu się roztoczy, dlatego stanowi najlepsze rozwiązanie do pokoju alergika,

  • przewiewny – komplet wykonany z tego włókna jest najlepszym rozwiązaniem na lato, jako że zapewnia wymianę powietrza z otoczeniem, co chroni przed poceniem się,

  • elegancki – pościel z jedwabiu prezentuje się bardzo wytwornie, dlatego sprawdzi się w roli prezentu na uroczyste okazje.


     

Niezwykłą właściwością tego włókna jest również fakt, że może ono działać korzystnie na urodę. Okazuje się, że jedwabna pościel sprzyja lepszej kondycji włosów i skóry, jako że ogranicza ilość zbierających się zabrudzeń. To jeszcze jeden powód, dla którego warto zdecydować się na komplet wykonany właśnie z tego materiału.

Jak spać, żeby wypoczywać?

Komfort snu zależy od wielu czynników. Do jednych z najważniejszych należy oczywiście otoczenie. Zasypianiu sprzyja cisza i zgaszone światło. Do tego warto powyłączać urządzenia elektroniczne takie jak telewizor czy komputer. Niebagatelną rolę odgrywa oczywiście pościel. To od niej zależy między innymi temperatura naszego ciała. Według specjalistów optymalna temperatura w sypialni powinna wynosić 20 stopni Celsjusza. W szczególnie gorące dni uzyskanie takich warunków jest często niemożliwe. Wówczas rozwiązaniem może okazać się właśnie komplet wykonany z jedwabiu. Jego wysoka przewiewność sprawia, że nie dochodzi do nadmiernego pocenia się. Przed zaśnięciem warto również ograniczyć korzystanie z urządzeń elektronicznych jak na przykład telefon. Leżąc w łóżku, nie powinno się korzystać ze smartfona, ani z laptopa. Dzięki temu to miejsce podświadomie kojarzy się jedynie z wypoczynkiem, dzięki czemu zasypianie jest znacznie łatwiejsze.

Dlaczego pościel z jedwabiu?

Warto zdecydować się na takie rozwiązanie ze względu na swoje zdrowie, a także komfort. Im lepsza jakość pościeli, tym lepszy odpoczynek, co w rzeczywistości przekłada się na więcej energii w ciągu dnia. Poza tym oryginalny jedwab morwowy odznacza się również wysoką wytrzymałością. W ten sposób posłuży jako wyposażenie łóżkowe przez długi czas. Jedwabna poduszka czy kołdra pozwalają codziennie czuć się ekskluzywnie i wyjątkowo. To najlepszy sposób na rozpoczęcie i zakończenie dnia. To także jeden z najbardziej trafnych prezentów, jakie można ofiarować innym, zwłaszcza bliskim osobom. Jedwab ze względu na swoją specyfikę wymaga odpowiedniego traktowania. Nie powinno się go prać w pralce, a jedynie ręcznie i przy zastosowaniu delikatnych detergentów przeznaczonych do czyszczenia tego materiału. Poleca się wietrzenie materiału dwa-trzy razy w roku.

O czym jeszcze pamiętać?

Należy wcześniej upewnić się co do tego, że zamawiany komplet rzeczywiście odznacza się wysoką jakością wykonania. Pomocne będzie sprawdzenie opinii na temat danego sprzedawcy. W naszym sklepie oferujemy pościel produkowaną ręcznie z oryginalnego włókna. Dzięki temu zachwyca ona starannością i wytrzymałością. Do wyboru są rozmaite rodzaje kołder i poduszek, co powala każdemu znaleźć opcję dostosowaną do swoich oczekiwań. Polecamy również zapoznanie się z innymi produktami z dodatkiem jedwabiu.


Zobacz naszą kołdrę wypełnioną jedwabiem: 

https://justafrica.pl/jedwabna-posciel/46-koldra-wypelniona-jedwabiem-wiosna.html

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi