Jaki ekologiczny kocyk dla dzieci z bawełny wybrać?

Jaki ekologiczny kocyk dla dzieci z bawełny wybrać?

Wybór odpowiedniego przykrycia dla maluszka jest bardzo ważne. To akcesorium stanowi w końcu jeden z niezbędników każdej wyprawki. Zapraszamy zarówno przyszłych, jak i świeżo upieczonych rodziców do zapoznania się z informacjami na temat kryteriów, jakimi warto kierować się, szukając kocyka dla dziecka. Takie wyposażenie przyda się również kilkulatkom oraz może być wręczone jako prezent od rodziny.

Jaki powinien być kocyk dla dziecka?

Bezpieczeństwo to podstawa, szczególnie w przypadku akcesoriów dla najmłodszych. Należy zwrócić uwagę na to, czy kocyk jest wykonany z tkaniny przyjaznej dla skóry. Taka tkanina jest przeważnie wykonana z materiałów naturalnych takich jak bawełna, jedwab czy wełna. Zapewniają one nie tylko komfort termiczny, ale również przewiewność, dzięki czemu skóra dziecka może oddychać. Pod uwagę należy koniecznie wziąć takie czynniki jak:

  • rozmiar – przykrycie musi być na tyle duże, aby rodzic mógł swobodnie „zapakować” w nie maluszka; za najbardziej uniwersalne uznaje się koce o wymiarach co najmniej 75x100 centymetrów,

  • uniwersalność – chociaż kocyk jest kupowany z myślą o najmłodszym członku rodziny, to powinien służyć również rodzicom i rodzeństwu, na przykład podczas letniego pikniku czy do przykrycia się w zimowy wieczór,

  • wysoka jakość wykonania – dziecięce nakrycie musi być jednocześnie miękkie, elastyczne i wytrzymałe – tylko dobrej jakości tkanina jest w stanie zapewnić taki efekt,

  • pora roku – tutaj znaczenie ma grubość kocyka oraz materiał, z jakiego jest on wykonany – te lżejsze, wykonane z naturalnych materiałów są odpowiednie oczywiście na lato, natomiast modele o dużej grubości posłużą zimą.

Dla niektórych znaczenie ma również wzornictwo. Poleca się wybierać koce w klasycznych barwach i wzorach, jako że pomimo upływu czasu dalej pozostają modne.

Z jakiego materiału powinien być wykonany kocyk dla niemowlaka?

Dla dzieci najlepsze są kocyki z naturalnych materiałów, które nie wywołują alergii. Pod uwagę należy również wziąć względy praktyczne jak na przykład możliwość częstego prania takiego przykrycia. Jedną z najczęściej wybieranych opcji są modele bawełniane. Mają one takie zalety jak:

  • przewiewność – dzięki temu, że przepuszczają powietrze, chronią dziecko przed nadmiernym poceniem się, a tym samym dostosowują temperaturę jego ciała do warunków panujących wokół,

  • miękka struktura – bawełna jest bardzo przyjemna w dotyku, a jej delikatność sprawia, że maluch chętnie korzysta z kocyka,

  • krótki czas schnięcia – tkanina bawełniana może być często prana, a do tego czas jej schnięcia jest wyjątkowo krótki,

  • wytrzymałość – dzięki temu kocyk służy maluszkowi przez długi czas, nie tracąc przy tym swoich pierwotnych właściwości.

Zaletą bawełny jest również możliwość pokrycia jej rozmaitymi kolorami i wzorami. Dzięki temu kupujący może dopasować okrycie do preferowanej przez siebie estetyki. Wybierając bawełniany kocyk, należy również zwrócić uwagę na pochodzenie materiału.

Ekologiczny czy syntetyczny kocyk dla dziecka?

Zdecydowanie lepiej wybrać kocyk z ekologicznej bawełny. Mamy wówczas pewność, że w jej składzie nie znajdują się środki chemiczne takie jak pestycydy. Mogą one zagrażać dobrej kondycji skóry maluszka. Chociaż ekologiczne przykrycia odznaczają się z reguły wyższą ceną, to ich zakup stanowi bardziej opłacalną inwestycję, jako że są one bardziej wytrzymałe. Dlatego przed zakupem dziecięcego kocyka, należy upewnić się, że został on wykonany z materiałów mających odpowiednie certyfikaty. Taki model można znaleźć w ofercie naszego sklepu internetowego.

Wybierz sprawdzoną markę

Już od kilku lat zajmujemy się sprzedażą akcesoriów z wysokiej jakości materiałów. Choć naszą specjalizacją są kołdry i poduszki jedwabne, to stale poszerzamy naszą ofertę na przykład o produkty dla dzieci. Współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi wytwórcami ekologicznych materiałów. Pozyskane w ten sposób tkaniny służą nam do ręcznej produkcji wyjątkowych wyrobów. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi