Który ręcznik dla dziecka z alergią wybrać?

Który ręcznik dla dziecka z alergią wybrać?

Dziecięca skóra jest wyjątkowo delikatna, dlatego też jest podatna na rozmaite uczulenia. Żeby im zaradzić, warto skompletować odpowiedni zestaw pościeli, koców, a także ręczników. Największe znaczenie w tej kwestii ma materiał, z jakiego zostało wykonane dane akcesorium. Jaki ręcznik najlepiej nadaje się dla malucha cierpiącego na alergię? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w poniższym tekście.

Z jakiej tkaniny wybrać ręcznik dla dziecka z alergią?

Najlepsze rozwiązanie to ręcznik wykonany z bawełny. To naturalne włókno odznacza się wieloma właściwościami, które są szczególnie istotne dla osób ze skórą wrażliwą lub skłonną do alergii. Należy do nich:

  • przewiewność – bawełna umożliwia cyrkulację powietrza, tym samym chroniąc przed poceniem się skóry,

  • wysoka chłonność – szybkie wchłanianie wody sprawia, że skóra natychmiast robi się sucha, unikając tym samym niepotrzebnego pocierania,

  • wyjątkowa miękkość – materiał jest niezwykle przyjazny dla naskórka, dzięki czemu przyjemnie otula ciało,

  • dobra jakość – bawełnę można zakupić w wersji organicznej, tym samym mamy pewność, że jest ona przyjazna zarówno dla skóry, jak i dla środowiska, a do tego odznacza się wyższą wytrzymałością.

Ręczniki z bawełny można wielokrotnie prać, co pozwala na utrzymanie ich czystości. Modele dla dzieci są dostosowane do najmłodszych. Do wyboru jest na przykład akcesorium z kapturkiem, które doskonale nadaje się do kąpieli. Wybierając ręcznik dziecięcy, należy kierować się jego rozmiarem. Musi być na tyle duży, aby można było w całości otulić nim maluszka. Tkanina powinna być również dość gruba, w ten sposób maluch ma odpowiednią ochronę przed zmianą temperatury. Jako że schną znacznie dłużej niż cienkie modele, to warto skompletować nieco większy zestaw, składający się z co najmniej dwóch sztuk. Ostatnim kryterium wyboru jest estetyka – kolorowy haft i pastelowa kolorystyka spodobają się najmłodszym.

Jak dbać o ręcznik dziecięcy?

Żeby odpowiednio dbać o ręcznik dziecięcy, a tym samy zwiększyć jego wytrzymałość, należy przede wszystkim przestrzegać zaleceń producenta. Dotyczy to w szczególności instrukcji co do temperatury prania i tego, aby nie moczyć ręczników przez długi czas w wodzie. Najczęściej tego rodzaju produkty poleca się prać jedynie w delikatnych detergentach. Dzięki temu nie dojdzie do podrażnienia skóry dziecka, a samo akcesorium posłuży na dłużej. Ręcznik należy wykorzystywać zgodnie z jego przeznaczeniem. Oznacza to, że modele kąpielowe, poza modelami z najwyższej półki, nie powinny być używane na przykład na plaży. Uniwersalny produkt to taki, który odznacza się najwyższą jakością – takie wyposażenia może posłużyć w zasadzie całej rodzinie, nie tylko maluchowi.

Co jaki czas wymieniać ręcznik dziecięcy?

Delikatna skóra wymaga zachowania wysokich standardów higieny. Dlatego ręczniki dla malucha należy wymieniać co najmniej dwa razy w tygodniu. Są one bowiem nie tylko prawdziwym skupiskiem bakterii, ale również roztoczy, co może powodować silne reakcje. Właśnie ze względu na konieczność częstego prania tak ważne jest, aby te akcesoria były wykonane z materiału, który można prać wielokrotnie. To kolejny powód, dla którego warto wybrać bawełnę. Trzeba jeszcze pamiętać o ich dokładnym wysuszeniu – w lecie nie ma z tym zazwyczaj problemu, natomiast zimą należy korzystać z grzejników. Ręczniki bawełniane można przechowywać złożone w szafie – nie wymagają żadnego dodatkowego zabezpieczenia.

Dobra jakość to podstawa

Tylko dobre gatunkowo ręczniki, wykonane z materiałów naturalnych i organicznych, są w stanie wspomóc dbanie o skórę alergika. Dzięki nim można unikać częstych powrotów alergii. Chcąc zakupić takie właśnie sprawdzone wyposażenie, warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu. Posiadamy ręczniki dziecięce z kapturkiem, czyli modele idealne do codziennej kąpieli. Zapraszamy do zapoznania się z naszym urozmaiconym wzornictwem. W razie wątpliwości służymy profesjonalnym doradztwem – oferujemy również pościel z jedwabiu.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi