Produkty z wysokiej jakości bawełny w Twoim domu

Produkty z wysokiej jakości bawełny w Twoim domu

Nieodwracalne zmiany klimatyczne, chęć dbania o otaczające środowisko przyrodnicze, a także troska o własne zdrowie – to główne powody, dla których coraz częściej sprawdzamy materiały, z jakich zostały wykonane produkty, których używamy każdego dnia. Jesteśmy też gotowi zapłacić więcej za ich wysoką jakość. W tym artykule podpowiadamy, po jakie domowe produkty z dobrej jakościowo bawełny warto sięgać. 

Kocyki dla najmłodszych z bawełny organicznej

Oddychający kocyk dla dzieci bez pestycydów to kolejna rzecz, która może pojawić się w naszym domu, jeśli interesują nas naturalne wyroby z bawełny organicznej. Bawełniany koc tkany tradycyjną metodą na krosnach, jest nie tylko wyjątkowo ciepły, ale równocześnie niesłychanie lekki, zapewniając przy tym odpowiednią cyrkulację powietrza. Tego typu wyrób nie zawiera w swoim składzie toksycznych pestycydów, insektycydów, herbicydów oraz substancji GMO, doskonale spełniając swoją funkcję zarówno w domu, jak i podczas spacerów na świeżym powietrzu.

Czym właściwie jest bawełna organiczna?

To surowiec, który charakteryzuje się przede wszystkim tym, że nie zawiera w swoim składzie wyżej wspomnianych już pestycydów oraz innych toksycznych dla zdrowia substancji. Bawełna organiczna najczęściej jest produkowana w gospodarstwach rolnych, które do nawożenia ziemi wykorzystują wyłącznie naturalne składniki, takie jak chociażby czosnek, obornik, kwas cytrynowy, ocet czy nadtlenek wodoru. Co więcej, jej zbiór odbywa się ręcznie, w pełni zgodnie z jej naturalnym cyklem. Podczas zbiorów metodą maszynową bawełna tradycyjna zwykle miesza się z nasionami i olejem z nasion, a to sprawia, że zachodzi konieczność stosowania toksycznych środków chemicznych do oczyszczenia włókien w dalszym etapie. W przypadku bawełny organicznej ten problem zostaje zupełnie wyeliminowany.
Materiał z bawełny organicznej jest wyjątkowo gładki i przyjemny w dotyku - doskonale sprawdzając się do szycia ubrań zarówno dla dorosłych, jak i dla najmłodszych dzieci. Produkty tworzone przy użyciu tego typu surowca nie niszczą się w praniu i mogą być bez przeszkód przekazywane kolejnym pokoleniom.

Ręczniki z bawełny dobrego gatunku

Jednym z najbardziej popularnych domowych wyrobów tkanych przy użyciu bawełny są ręczniki. Do dobrych jakościowo ręczników przekonuje się coraz większa liczba osób, ponieważ są nie tylko niesłychanie miękkie i delikatne, ale także wyjątkowo trwałe i wytrzymałe. Poleca się je w szczególności osobom z wrażliwą skórą.

ręczniki bawełniane mungo

Poszukując oryginalnego i zarazem klasycznego dodatku do łazienki, warto zwrócić uwagę  na wykonany z czystej bawełny ręcznik Tawulo z tradycyjnym afrykańskim wzorem. Przy jego produkcji wykorzystuje się bawełnę porastającą obszary Południowej Afryki – region Suazi. Jest szybkoschnący, bardzo chłonny i doskonale spełniają swoją funkcję zarówno jako nieduży ręcznik do rąk, jak i – w większym rozmiarze – praktyczny kąpielowy ręcznik podróżny, zajmując mniej miejsca niż wyroby z frotte. Poza tym są ekologiczne – dzięki wysokiej chłonności, mniej wody zużywa się do ich prania, a do ich suszenia sprawdzi się krótszy program w suszarkach bębnowych, niż przy standardowych ręcznikach. 

Wszystkie ręczniki marki Mungo cieszą się dobrą opinią i są polecane przez znanych designerów w RPA – ze względu na wzory produktów, które nawiązują lub odwzorowują tradycyjne wzory plemion RPA. Produkty marki Mungo są projektowane starą metodą na papierze milimetrowym, po czym pierwsze prototypy są tkane na tradycyjnym krośnie. Tylko produkty pozytywnie zaopiniowane przez pracowników firmy – po przeprowadzeniu testów – są przekazywane do produkcji na nowoczesnych krosnach i następnie dostępne w sprzedaży.

ręcznik bawełniany mungo

Na jakie produkty warto zwracać uwagę?

Naturalne włókna gwarantują doskonałą jakość, dlatego właśnie powinniśmy sprawdzać składy i pochodzenie kupowanych przedmiotów. Nie tylko bawełna, ale i jedwab staje się coraz bardziej popularnym naturalnym surowcem używanym do wytwarzania produktów użytku domowego. Jedną z jego największych zalet jest hipoalergiczność. Nic dziwnego, że pościel z jedwabiu cieszy się coraz większym powodzeniem.

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi