3 cechy kocyka dobrego dla Twojego dziecka. Sprawdź je!

3 cechy kocyka dobrego dla Twojego dziecka. Sprawdź je!

Zrozumiałe jest, że dla swojego dziecka chcesz tego, co najlepsze. Wszystko, z czym styka się Twoja pociecha, wpływa na jej zdrowie i komfort, a zatem prawidłowy rozwój. Dlatego przy wyborze przykrycia, które będzie miało kontakt ze skórą malucha, warto wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jak podjąć dobrą decyzję? Czym się kierować? Podpowiadamy.

Po pierwsze: naturalne surowce

Bez względu na wiek, Twoje dziecko codziennie się rozwija. Zapewnij mu najlepsze warunki, aby mogło rosnąć zdrowo. Niech otaczają je bezpieczne i przyjazne ludzkiemu organizmowi przedmioty. Wybierając kocyk, postaw na naturalne włókna, pochodzące z ekologicznym upraw. Sprawdź, czy producent umieścił informację o stosowanych na plantacjach pestycydach, herbicydach, insektycydach oraz GMO. Specyficzna funkcja kocyka polega na tym, że styka się on z delikatną dziecięcą skórą, a także nierzadko ląduje w buzi niemowlaka, jako gryzak.

Przez skórę i błony śluzowe do organizmu mogą przedostawać się szkodliwe substancje, których przecież nie widać gołym okiem. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o sprawdzony materiał, wolny od chemii. Wybierając ekologiczny surowiec inwestujesz w dobrostan malucha w „tu i teraz” oraz kupujesz produkt, który powstaje w poszanowaniu ekosystemu (a zatem pośrednio wpływa na środowisko, w którym Twoja pociecha będzie żyła w przyszłości).

Po drugie: mięciutki, ciepły i oddychający

Komfort to kolejna rzecz obok bezpieczeństwa, którą chcesz zapewnić swojej córeczce lub synkowi. Kocyk powinien być przyjemny w dotyku, zapewniać ciepło oraz właściwą cyrkulację powietrza. To także właściwości organicznej bawełny. Jednak nie samo pochodzenie surowca ma znaczenie. Ważny jest także splot, w jakim wykonano przykrycie. Przykładowo, kocyki dla dziecka tkane według tradycji liczących sobie ponad 100 lat na krosnach Lancashire, to produkty, które zapewnią optymalną temperaturę. Z jednej strony ogrzeją, a z drugiej odprowadzą nadmiar ciepła i pary wodnej. Dzięki temu Twoje dziecko będzie mogło spokojnie spać, w pełnym komforcie termicznym. Ta cecha sprawia, że produkt wytworzony z ekologicznej bawełny w tej technice splocie jest niezwykle uniwersalny. Splot włókien i użyty surowiec sprawiają, że przykrycie jest milsze w dotyku i bardziej miękkie niż wykonane z bawełny wytwarzanej na plantacjach przemysłowych.

Po trzecie: postaw na to, co trwałe

Często kocyk staje się dziecięcą przytulanką, bez której trudno usnąć. Maluchy bardzo przywiązują się do swoich kocyków, do których tulą się przed snem. Przykrycia brudzą się i wymagają częstego prania, dlatego warto postawić na dobrze wykończone produkty, które wytrzymają takie intensywne użytkowanie. W ten sposób inwestujesz w produkt o długim cyklu życia (PLC), czyli po prostu taki, którego Twoja pociecha może używać przez lata. Będzie on cieszył niezmiennym pięknem. Dobrym przykładem na taki produkt są przykrycia z ekologicznej bawełny marki Mungo. Produkty wykończone są prawdziwą krajką , czyli krawędzią, która zapobiega rozplątywaniu się i strzępieniu tkaniny.

Elegancja i piękno

Oczywistym aspektem jest także strona estetyczna produktu. Na rynku dostępne są kocyki wzorzyste oraz gładkie. Materiał bez zdobień będzie bardziej uniwersalny i łatwiej dopasuje się do większości stylizacji maluszka. Jeśli zależy Ci na tym, aby dodać przykryciu wyjątkowości, postaw na tradycyjny i elegancki splot włókien, który doda kocykowi dla dziecka indywidualnego charakteru. W ofercie produktów z organicznej bawełny marki Mungo znajdziesz aż 4 gustowne odcienie. Każdy z nich to stonowana wersja: różu, niebieskiego, biali i szarości.

Podsumowanie

Jeśli szukasz przykrycia, które spełni wszystkie powyższe warunki – sprawdź naszą ofertę Mungo. Organiczne włókna, unikalny design i doskonała jakość to tylko niektóre z cech rozpoznawalnych tego producenta. Zobacz i przekonaj się, że luksusowy produkt nie musi być drogi. Zapraszamy na zakupy do sklepu https://www.justafrica.pl/artykuly-dla-dzieci/90-organic-cotton-cellular-baby-blanket.html

Leave a Reply

All fields are required

Name:
E-mail: (Not Published)
Comment:
Type Code

Najczęściej kupowane

Nowe produkty
Tagi